Młodzież z kl. I MR 8 lutego br. z wychowawczynią prof. A. Wójtowicz i prof. E. Bogaczyk odwiedziła Muzeum Podhalańskie. Kustosz muzeum p. Robert Kowalski przybliżył uczniom postać Wł. Orkana, historię powstania pomnika piewcy Podhala oraz przeszłość budynku naszej szkoły (dawnej siedziby Towarzystwa Gimnastycznego Sokół). Młodzież miała okazję obejrzeć historyczne pamiątki związane z siedzibą ZS nr 1 – sztandar, mundury sokołów, zdjęcia, fotokopie, druki. W związku z patronem szkoły niezwykle ciekawym obejrzanym eksponatem było zdjęcie Orkana z odręczną dedykacją poety. Dla I MR był to dobrze spędzony czas na odkrywaniu tożsamości i korzeni miejsca, z którym będą związani przez cztery kolejne lata nauki. A miejsce to w 2018 r. obchodzi swoje 110-lecie istnienia.

Tekst. prof. E. Bogaczyk. Zdjęcia wykonały Justyna Wilkus i Paulina Skwarczyńska z kl. I FL.