29. września br. od 7.30 do 15.00 w auli naszej szkoły trwały wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu udział wzięli uczniowie i nauczyciele - 409 osób. Przebieg wyborów nadzorowali, a po ich zakończeniu przeliczyli głosy: Jola Strzęp i Maks Maruszczak z kl. III GR oraz Krysia Gubała, Emilia Koperniak i Szymon Maciaszek z kl. III FI wraz z paniami opiekującymi się SU.

W samorządowej trójce znaleźli się : Tomasz Mikołajczyk z kl. II TI (140 głosów), Hubert Truty z kl. III FI (120 głosów) i Sara Konieczko z kl. III FI (58 głosów).

Do sekcji artystycznej wybrany został Jakub Sobański z kl. II FM (45 głosów), a do sekcji fotograficznej Kasia Gierat z kl. II FM (33 głosy).

W tym roku wybierano również opiekunów SU: prof. Maria Giełczyńska - 146 głosów, prof. Joanna Kapel - 127 głosów, prof. Anna Ryś - 60 głosów.

Wybranym przedstawicielom uczniów życzymy powodzenia w realizacji obietnic wyborczych!

Poprzez kampanie wyborcze, wybory do Samorządu Uczniowskiego, które odbyły 29 września - nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS!” prowadzoną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Tekst prof. E. Bogaczyk; zdjęcia Gosia Mach z kl. III FI