Nie ma osoby na świecie, która nie miałaby do czynienia z tabliczką mnożenia. Stąd VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (29.09.2017 r.) pozwolił uczniom Sokoła podjąć nie lada wyzwania tabliczkowe. W quizowej formie pokazywali swoje umiejętności z zakresu mnożenia podczas lekcji matematyki. Grupa ekspertów z klasy II FM myszkując po szkole poznawała umiejętności nie tylko uczniów z zakresu mnożenia. Później udała się na matematyczny spacer po nowotarskim Rynku. Spotkane osoby przepytywała z działań zawartych w tabliczce mnożenia. Mistrzom odpowiedzi rozdawała kolorowe baloniki, lizaki i naklejki propagujące akcję.

Pomysłodawcą włączenia się w VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia była prof. Maria Giełczyńska, a w rozpowszechnianie tej inicjatywy włączyli się matematycy z naszej szkoły.

Sokół był jedną z 4000 szkół (z 32 krajów), które włączyły się w promowanie tabliczki mnożenia 29 września. Oczywiście obchody poprzedzone zostały starannymi przygotowaniami.

Tekst prof. E. Bogaczyk; zdjęcia Kasia Gierat z kl. II FM.