Czytaj więcej...

Lista zakwalifikowanych kandydatów do projektu praktyk zawodowych we Włoszech w roku 2017 w ramach programu PO WER -  projekt nr 2016-1-PL01-KA102-023779 „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. W. Orkana w Nowym Targu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

Niedawno rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017 i już mierzymy się nowymi wyzwaniami. Jednym z nich, ważnym dla naszej szkoły - Zespołu Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu jest organizacja czterotygodniowych zagranicznych praktyk zawodowych dla młodzieży klas trzecich. Projekt ten finansowany jest przez Komisję Europejską. Zakończyła się właśnie rekrutacja grupy uczniów, która wyjedzie do Anglii i Włoch na przełomie kwietnia i maja 2017 roku.

Ich praktyki poprzedzone zostaną zajęciami ułatwiającym komunikację i pracę w zagranicznych firmach, bo unijny program stawia na uczenie przez działanie i pomaga w zdobyciu potrzebnego doświadczenia zawodowego.

Jest to też dobry moment na przypomnienie i podsumowanie wyjazdu do Anglii 14 adeptów technikum informatycznego i 4 - technikum cyfrowych procesów graficznych. Bournemouth - malownicze miasto położone nad kanałem La Manche - i jego okolice były dla nich miejscem, gdzie przez miesiąc mieszkali i odbywali staż.