Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. W. Orkana w Nowym Targu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016". 
   

Uczniowie z klasy I GI uczestniczyli 19-ego października br. w IV Nowotarskim Dniu Misyjnym pod opieką: prof. Michała Bachulskiego, prof. Elżbiety Bogaczyk i prof. Macieja Rogalskiego. Wydarzenie to miało miejsce w nowotarskim MOK-u. Młodzież wysłuchała opowieści o afrykańskich placówkach. Ksiądz Adam Fijołek ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich mówił o problemach ludzi, dla których pracował w Monasao (Republika Środkowej Afryki). Jego opowieść wzbogaciła świetnie przygotowana prezentacja. A siostra Bożena Najbar (Klawerianka) zaprosiła młodzież na wędrówkę po misjach w Tanzanii - dzięki przygotowanemu obrazowi filmowemu przedstawiającemu pracę księży i sióstr na Czarnym Lądzie.

czytaj więcej

18-ego października br. w nowotarskim MOK-u o godzinie 18-tej odbyło się spotkanie z panią Barbarą Wachowicz - Mistrzynią Mowy Polskiej, autorką licznych książek poświęconych naszym pisarzom i bohaterom narodowym. Uczestniczyła w nim grupka uczniów z naszej szkoły pod wodzą prof. Krzysztofa Żebrowskiego. Wysłuchali oni wspaniałej gawędy o Wielkich Polakach m. in. o tych, którzy są patronami nowotarskich szkół. Nie zabrakło oczywiście piękniej historii o naszym patronie Władysławie Orkanie. Po spotkaniu prof. Żebrowski i prof. Bogaczyk poczekali na pamiątkową dedykację do książki „Malwy na lewadach” autorstwa pani Wachowicz. Książka ta jest własnością szkolnej biblioteki ZS nr 1. Ten moment był też okazją do rozmowy z panią Barbarą.

czytaj więcej

etykieta

Nasza szkoła wciąż staje przed nowymi wyzwaniami. W tym roku szkolnym w klasopracowniach informatycznych zaczął działać Profesjonalny serwis sprzętu komputerowego dla szkół. Z uwagi na spore problemy placówek oświatowych w tej materii - nasi adepci zawodu technik informatyk pod czujnym okiem nauczycieli naprawiać będą zepsute urządzenia. A to wszystko zupełnie za darmo! Jedyną gratyfikacją będzie reklama usługi na stronie internetowej szkoły korzystającej z serwisu w ZS nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu.

 

czytaj więcej